• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Choć ceny paliwa nie są zbyt niskie, a do tego polskie drogi w dalszym ciągu nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to nikt nie powiedział, iż zwiedzanie Polski za pomocą auta jest kiepskim pomysłem. Przecież można wymienić dużo pięknych miast oraz miasteczek bądź tysiące zabytków, atrakcji…
Jeśli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie kraju nad Wisłą, na dobry początek warto przede wszystkim ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto początkowo pojechać na Mazury. Należy otwarcie przyznać, że przykładowo trzy dni w Giżycku to strzał w dziesiątkę.
Mazury są piękne, ale trzeba wyruszyć gdzieś dalej – a może Sopot? W zasadzie jedyną wadą naszego morza jest to, iż jest raczej zimne. Jednak to chyba jedyna wada. Przecież nadmorskie plaże są przepiękne. Co później? Warto pojechać do Gdańska, bo to jedno z najładniejszych miast w Polsce. Kilka godzin samochodem od Gdańska znajduje się niemniej urokliwe miasto, mianowicie Toruń. Później warto kierować się na południe – dwa dni w mieście Kraków to minimum. Nawet takie osoby, które już były w Krakowie, jak najbardziej powinny powtórzyć wycieczkę. Z byłej stolicy Polski warto pojechać chociażby do Zakopanego, czyli stolicy polskich gór… To tylko przykładowy plan podróży po kraju; jedno jest pewne – warto poznawać Polskę.
źródło: http://usmiechtarnowa.pl, http://digikey.net.pl, avans.org.pl, http://www.wypadekholandia.pl

Inne nasze artykuły:

Categories: Turystyka

Comments are closed.