• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Nie wszyscy o tym wiedza ,ze nim przyszły czasy ozdób ze srebra wykonywanych ze srebra bądź złota, kobiety, ale także mężczyźni, ozdabiali ciała i swą ówczesną garderoba, biżuterią zrobioną z jedynych z dostępnych towarów, jakimi były muszelki, bursztyny bądź kamienie. To z nich tworzono m.in kolczyki, zawieszki, bransolety, a wytyczna w poszczególnych okresach była taka, że im więcej ozdób ze złota jakiegoś modelu albo o wyznaczonym rodzaju (kolorze itp.) o tym pokaźniejszym bogactwie albo miejscu w społeczeństwie to świadczyło. Czasy, jednakże, się transformowały i wspólnie z rozwojem kultury, nastaniem wydobycia złota i srebra i technik ich przerabianiu na wyroby z metalu szlachetnego, dziewicza biżuteria zapoczątkowała ustępować jej stanowiska. Na szczęście długo owo nie trwało i nadzwyczaj szybko potwierdzono, iż kosztowności w złączeniu z kamieniami kreuje nowe, niemalże bez ograniczeń szanse, wdrażając odkrywcze „drzwi” i zaspokajając raz za razem to szersze potrzeby interesantów.

Zastanawiając się w jakim celu kamienie szlachetne lub syntetyczne w biżuterii zwrócić uwagę wypada przede wszystkim na:

(a) ogromne możliwości złączenia metali z kamieniami. Nie ma nic wspanialszego niżeli kolczyki srebrne z kamieniami czy pierścień z sławnym diamentem;

b) ozdobność takiej biżuterii, jaką dodatkowo możemy dostosować do swych codziennych, jak i wieczorowych kreacji. I tak na np. piękny zestaw na jaki kreować się mają prawo kolczyki srebrne z kamieniami, do tegoż zawieszka i bransoleta czy pierścień napewno sprawdzą się dodając klasy i elegancji na niejednym spotkaniu biznesowym;

c)cechy lecznicze, niektórzy albowiem w kamieniach odnajdują wytchnienie swojego bólu czy dolegliwości, toteż bez obaw nakładają biżuterię z dedykowanym kamieniem.

Czyż w takim razie kamienie są konieczne w biżuterii? Istotnie, że tak. Dodają jej blasku, innego charakteru, a na rzecz tych co za nimi nie przepadają zawsze pozostaje precjoza pozbawione kamieni.

Materiał powstał przy współpracy z:Silveris.pl – biżuteria srebrna

Inne nasze artykuły:

Categories: Moda

Comments are closed.